RADYOLOJİDE KANSER ARAŞTIRMALARI

Değerli Meslektaşlarımıza,

Son günlerde radyolojide ''düşük doz'' radyasyon kanser ilişkisi ülkemizin gündemini meşggul etmekte olup meslek mensuplarınında kafalarını karıştırmaktadır.  Sağlık Bakanlığı'nın radyasyonla çalışanlarda kanser ve radyasyon kaynaklı hastalıklarla ilgili bir envanter olmaması, bu konuda ülkemizde yapılmış bilimsel bir çalışmanın bulunmaması nedeniyle bilgi kirliği mevcuttur. 

Yapacağımız bu çalışma bilimsel bir çalışma olmayacaktır. Ancak sonuçları itibari ile radyoloji çalışanları arasında kanser ve radyasyon kaynaklı hastalıkların yagınlığı hakkında bir fikir sahibi olmamızı sağlayacaktır. Buradan hareketle bilimsel temellere oturulmuş çalışmaların yapılmasına ışık tutacaktır.

Bilgilerin doğru ve eksiksiz bir şekilde tarafımıza iletilmesi çalışmalarımızın geçerliliği ve etkinliği açısından büyük bir önem arz etmektedir. Aşağıdaki formu eksiksiz ve doğru doldumanızı rica ederiz. Eksik bilgiler dikkate alınmayacaktır.

RADEM ve TÜMRAD-DER olarak tüm bilgilerinizin izniniz olmadan kesinlikle 3. şahıs veya kurumlarla paylaşılmayacağını taahhut ediyoruz. 

Bu çalışma ile ilgili sorularınız için 0532 292 46 27 nolu telefondan bilgi alabilirsiniz.

Geçmiş olsun dileklerimizi iletir en kısa zamanda sağlığınıza kavuşmanızı ümit ederiz.


NOT: İlk 9 soruya herkes cevap verecektir. Kanser Tanısı Aldınız mı? sorusuna HAYIR diyenler devam etmeyecek GÖNDER'e tıklayıp bitireceklerdir. Böylelikle çalışmaya katılanların % kaçı KANSER tanısı almış bilgisine sahip olacağız.

KANSER ARAŞTIRMA FORMU